Brutnákový olej

Brutnákový olej je bohatý zdroj kyseliny gama-linolenové, kterou tělo přetváří na prostaglandin E1, který má protizánětlivé účinky.

V KOSMETICE:
 
Brutnákový olej pomáhá obnovovat vnitřní vrstvy kožních buněk. Používá se při ekzémech, pokožku hydratuje, zmírňuje svědění a celkově pokožku léčí. Má blahodárné účinky na vlasy, vlasové folikuly a vlasovou pokožku. Pomáhá oddálit plešatost a při vypadávání vlasů.
 
 
PRO ZDRAVÍ:
Brutnákový olej prospívá tělesnému růstu obecně, je důležitý pro metabolismus, zdravé kosti a fungování mozku. Některé studie ukazují, že při artritidě brutnákový olej pomáhá zmírnit citlivost kůže, otoky a ztuhlost kloubů.
 
Užívání brutnákového oleje v těhotenství přispívá k menší bolestivosti při porodu a zrání děložního hrdla. Během těhotenství je možné tento olej užívat však pouze po poradě s lékařem!
 
Brutnákový olej zvyšuje rychlost metabolismu a pomáhá tak při hubnutí, zejména v oblasti pasu. Napomáhá snižování krevního tlaku a může být prospěšný při léčbě cystické fibrózy. Bylo dokázáno, že brutnákový olej je užitečný při léčbě atopické dermatitidy.
 
Mastné kyseliny obsažené v brutnákovém oleji mohou minimalizovat zánět spojený s progresivní nervovou poruchou. Olej zpomaluje postup roztroušené sklerózy. Při dlouhodobém užívání přispívá ke zdravému vývoji nervové soustavy. Brutnákový olej je také známý svou účinností na zmírnění kašle a bolestí v krku.
Další léčivé účinky jsou popisovány při bušení srdce, posílení srdeční činnosti a zmírnění premenstruačního syndromu. Má hojivé a regenerační účinky, působí blahodárně na popáleniny, při vnitřním užití pomáhá při nadýmání.
ZAJÍMAVÉ ODKAZY
Odkaz na jinou stránku