Vystydnutí horké plotny

PŮSOBENÍ DLE TRADIČNÍ ČÍNSKÉ MEDICÍNY:
  • Vylučuje horký vítr FENG RE
  • Ochlazuje horko RE
  • Vylučuje vlhko SHI
  • Vylučuje jedovatou horkost RE DU
  • Ochlazuje krev RE XUE
Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako kupříkladu:
  • Veškeré druhy akutních zánětů - kožní (ekzémy, opary i pásové, impetigo, akné, abscesy, furunkly, kožní vředy, bércové vředy, růže…), záněty středouší, oční záněty, záněty vedlejších nosních dutin, záněty mízních uzlin, záněty hrtanu, záněty plic a průdušek, záněty střev, průjem, záněty jater a žlučníku, záněty močového měchýře.
  • Veškeré druhy bakteriálních a virových infekcí (angíny, infekční mononukleóza…).
  • Epidemická horečnatá onemocnění (chřipky, virózy, příušnice, neštovice…).
  • Nejsilněji působící „přírodní“ antibiotikum.
POPIS:
Kdo z nás někdy nebral antibiotikum a necítil se po něm různě oslaben či všelijak rozhozen, včetně trávení…Aby taky ne, když z pohledu TCM každé chemické antibiotikum tzv. zháší přirozený žaludeční oheň, tolik potřebný pro běžný chod organismu - my bychom dnes řekli, že antibiotikum nám „zachlazuje žaludek“. Tato bylinná směs, která je sestavena poměrně nedávno (na čínské poměry), je přímo ušita na míru na jakékoliv bakteriální či virové infekce a záněty, neboť nejen, že vylučuje horký toxin z krve RE DU, ale ochlazuje horko RE a vylučuje vlhko SHI, čímž i „ničí“ patřičný terén (neboli „podhoubí“), vhodný pro pomnožení toxinu. Skoro by se dalo říci, že dříve než se pustit do „chemického“ antibiotika, za zvážení stojí, zdali nevyzkoušet nejprve toto přírodní, jež účinně a cíleně vylučuje horké toxiny (viry a bakterie) z organismu a navíc bez vedlejších „zachlazujících“ účinků… Podle posledních výzkumů má kombinace těchto tří bylin velmi dobrý efekt na celou řadu baktérií a virů a chová se jako širokospektrální antibiotikum.
 
ROZBOR BYLIN VE SMĚSI:
Hlavní bylinou se směsi je Chuan xin lian, která ochlazuje horko z nadbytku RE a vylučuje horký toxin RE DU, hlavně z horního ohniště (plíce), současně i vylučuje horké vlhko SHI/RE ze střev a ze spodního ohniště (průjmy, bolestivé močení či záněty jater), rovněž akumulované horké vlhko způsobuje vznik mokvavých ekzémů, abscesů apod. - i zde je vhodná kombinace této bylinné směsi s lokálně používaným Chryzantémovým krémem. Ban lan gen ochlazuje horkost RE, vylučuje horký toxin RE DU z krve, ochlazuje krev RE XUE a uvolňuje hrdlo (tzv. vypuzuje nákazu), hlavně pak u epidemických horečnatých onemocnění - tuto směs lze brát i jako vhodnou prevenci při chřipkových (i prasečích) epidemiích… Pu gong ying ochlazuje horko RE, vylučuje horký toxin RE DU, zmenšuje otoky a rozptyluje zauzleniny, hlavně u kožních abscesů, furunklů a vředů (obzvláště vhodný je i u zánětů prsu - mastitidě), opět v kombinaci s výše uvedeným krémem. Rovněž i vylučuje vlhko SHI a zprůchodňuje močové cesty, neboť při hromadění vlhkého horka SHI/RE ve spodním ohništi dochází k zablokování močových cest, což se následně projevuje bolestmi a pálením při močení.
 
Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě: nepřítomnost horka z nadbytku (tzn. chybění známek zánětu), opatrně u chladu z nedostatku u sleziny a žaludku.

Čínský název: Chuan xin lian wan

ZAJÍMAVÉ ODKAZY
Odkaz na jinou stránku